Dzień Edukacji Narodowej. Ślubowanie klas pierwszych.

Dzień Edukacji Narodowej w 2020r.   wyglądał  zupełnie  inaczej, niż to miało miejsce w poprzednich latach. Wszystko za sprawą sytuacji epidemiologicznej. 13 października w  szkolnej auli  odbyło się krótkie  spotkanie, na które przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz Samorządu Uczniowskiego.  Dyrektor Szkoły pani Edyta Wiernicka życzyła wszystkim pracownikom  dużo zdrowia, które w ostatnim czasie jest szczególnie doceniane. Podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodego pokolenia wręczając upominki wyróżniającym  się nauczycielom i pracownikom szkoły.
       Tego dnia w murach naszej  szkoły po raz kolejny rozbrzmiało uroczyste „Ślubujemy!”. Ślubowanie  klas pierwszych to jedno z najważniejszych wydarzeń wpisane na stałe w szkolny kalendarz. To uroczystość wyjątkowa, budująca tradycję  i wspólnotę.  Uczniowie klas pierwszych oficjalnie stali się częścią szkolnej społeczności Budowlanki.