4 kwietnia 2017 r.,  w ramach współpracy z placówkami zaprzyjaźnionymi,  młodzież  Bursy po raz kolejny odwiedziła Dom Małego Dziecka, organizując tam zabawy na świeżym powietrzu. Obie strony bardzo cenią sobie tę współpracę.
20 marca 2017 r. młodzież z Bursy Szkolnej wzięła udział w  zajęciach  warsztatowych "Zacznijmy od predyspozycji zawodowych".
23 marca  w Bursie Szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z powieściopisarką i poetką  panią Krystyną Wieczorek.
 "Empatia, rozumienie i wspieranie" - takie motto przyświeca wychowankom Bursy Szkolnej w pracy w wolontariacie.
12 marca 2017r. wychowankowie bursy  obejrzeli w Kościele Najświętszego Serca Jezusowego spektakl słowno-muzyczny w wykonaniu  uczniów IV Liceum Ogólnokształcącego im.gen.Stefana Roweckiego – Grota pt."Oskarżeni o wierność i cnotę".
Z okazji Dnia Kobiet dziewczęta z bursy szkolnej kibicowały w hali Relax drużynie piłki ręcznej Piotrkowianin, która pokonała wicemistrza Polski -  Orlen Wisłę  Płock.
Po raz kolejny młodzież z Bursy Szkolnej  odwiedziła Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Piotrkowie Trybunalskim.
23 lutego 2017r. wychowankowie Bursy Szkolnej wzięli udział w Koncercie Karnawałowym, który odbył się w Filii UJK.
Wychowankowie Bursy w ramach współpracy często odwiedzają Dom Małego Dziecka.
Oprócz wspólnych zabaw, czytania książek, pomocy w odrabianiu prac domowych, zawsze przynoszą drobne upominki.
"Jest taki dzień..., zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory..., gdy jesteśmy wszyscy razem..." - słowa kolędy Czerwonych Gitar były mottem Spotkania Wigilijnego w bursie-"drugim domu wychowanków".