"Mozaika islandzka"- tak zatytułowana jest wystawa fotografii, której otwarcie odbyło się w środowy wieczór 22 listopada w Ośrodku Edukacji Artystycznej Miejskiego Ośrodka Kultury.
7 listopada 2017r. wychowankowie Bursy Szkolnej wraz z p. J. Hume odwiedzili Dom Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.
26 października 2017 r. podczas spotkania integracyjnego w Bursie Szkolnej odbyły się Otrzęsiny i uroczyste ślubowanie wychowanków,  którzy zamieszkali tutaj pierwszy raz.
 5 października 2017r.w Bursie Szkolnej odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Bursy.
7 czerwca 2017r. wychowankowie Bursy wraz z wychowawcą uczestniczyli w spotkaniu  z Katarzyną Skrzynecką - aktorką i piosenkarką.
25 maja 2017 r. w ramach współpracy szkoły i bursy zorganizowany został wyjazd do Teatru Wielkiego w Łodzi na operę pod tytułem "Madama  Butterfly".
POŻEGNANIE MATURZYSTÓW W BURSIE SZKOLNEJ
4 kwietnia 2017 r.,  w ramach współpracy z placówkami zaprzyjaźnionymi,  młodzież  Bursy po raz kolejny odwiedziła Dom Małego Dziecka, organizując tam zabawy na świeżym powietrzu. Obie strony bardzo cenią sobie tę współpracę.
20 marca 2017 r. młodzież z Bursy Szkolnej wzięła udział w  zajęciach  warsztatowych "Zacznijmy od predyspozycji zawodowych".
23 marca  w Bursie Szkolnej zostało zorganizowane spotkanie z powieściopisarką i poetką  panią Krystyną Wieczorek.