Jak co roku w Bursie Szkolnej odbył się wieczór andrzejkowy.
3 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyła się IV edycja Dnia Głośnego Czytania Biblii.
Młodzież Bursy Szkolnej nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim odwiedziła wystawę fotograficzną "Debiut" prezentującą prace uczniów piotrkowskich szkół oraz wystawę poplenerową "Spała 2018" w Centrum Idei ku Demokracji.
 7 listopada 2018r. młodzież Bursy Szkolnej uczestniczyła w spotkaniu autorskim z Marcinem Kydryńskim – podróżnikiem, fotografem, dziennikarzem radiowym, autorem książek.
W dniach 27 września i 3 października konsultantka z Pomarańczowej Linii przeprowadziła dla wychowanków z klas pierwszych zajęcia.
1 października 2018r. w Bursie Szkolnej odbyły się wybory do Zarządu Młodzieżowej Rady Bursy na rok szkolny 2018/2019.
Wychowankowie Bursy Szkolnej nr 1 po raz pierwszy w tym roku szkolnym  odwiedzili Dom Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim.
W dniach 5 i 7 czerwca 2018 konsultantka z Pomarańczowej Linii przeprowadziła dla wychowanków z klas pierwszych zajęcia na temat: "Zwiększenie wiedzy młodzieży w zakresie nowych środków psychoaktywnych i ich szkodliwego wpływu na organizm człowieka.
26 kwietnia 2018r. cała społeczność bursy pożegnała tegorocznych absolwentów.
W ramach współpracy z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej 11 kwietnia 2018r. młodzież Bursy uczestniczyła w zajęciach warsztatowych, które pomogą wychowankom odnaleźć właściwą ścieżkę rozwoju zawodowego.