"ŻOŁNIERZE WYKLĘCI OBUDŹCIE POLSKĘ!" - KONKURS

konkurszolnierzewykleci
"ŻOŁNIERZE WYKLĘCI OBUDŹCIE POLSKĘ!" - KONKURS
     2 lutego 2016r. odbył się szkolny etap konkursu pod patronatem IPN w Łodzi p.t. "Żołnierze Wyklęci obudźcie Polskę!". Organizatorami konkursu  są Posłowie na Sejm RP -  Robert Telus,
Piotr Polak, Grzegorz  Wojciechowski, Waldemar Buda,  Europoseł-  Janusz Wojciechowski  oraz Senatorzy RP - Przemysław Błaszczyk oraz Rafał Ambroziak.
    W etapie regionalnym, który odbędzie się 2 marca w  Opocznie naszą szkołę reprezentować będą:  Tomasz Zawisza kl. III TG, Mikołaj Cieślik kl. III TI oraz Tomasz Ratajski kl. III TI. Konkurs ma na celu popularyzację wiedzy o Żołnierzach Wyklętych.
   Wyklęci – to ci, którzy nie uznali końca II wojny i z bronią w ręku wystąpili przeciw drugiemu – obok nazizmu – zaborczemu totalitaryzmowi. Stanęli  nie tylko przeciw  potężnym siłom nowego agresora, lecz także wobec jego gigantycznej, bezwzględnej propagandy. Nie mogli zwyciężyć zbrojnie,  ani  nawet ocalić swojego wizerunku.