XX EDYCJA POWSZECHNEGO INTERNETOWEGO KONKURSU DLA UCZNIÓW SZKÓŁ ŚREDNICH – MATEMATYKA

6 listopada 2018r. uczniowie z klas III i IV Technikum Kształtowania Środowiska uczestniczyli w Powszechnym Internetowym Konkursie dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka
w Powszechnym Internetowym Konkursie dla Uczniów Szkół Średnich – Matematyka zorganizowanym przez Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i Programu Interkl@sa.
  Uczniowie reprezentujący naszą szkołę świetnie poradzili sobie z zadaniami zawartymi w I etapie Internetowym i awansowali do II etapu. Kolejnym  III etapem będzie wylosowanie 10 zadań  i przesyłanie ich wraz z pełnymi rozwiązaniami na adres organizatora (w terminie do 3 kwietnia 2019r.).  Zwycięzców poznamy dopiero po rundzie finałowej rozgrywanej  na Politechnice Warszawskiej w dniu 13 kwietnia 2019r.
Internetowe etapy konkursu polegają na zaznaczeniu właściwych odpowiedzi w otrzymanych zadaniach. Każdy
z przystępujących do konkursu uczniów miał swój indywidualny zestaw zadań, które wylosował ze specjalnej bazy opracowanej przez zespół matematyków z Politechniki Warszawskiej.
Celem Konkursu jest zachęcenie uczniów szkół średnich  do intensywnego powtarzania  i utrwalania materiału, co  pomoże
w przygotowaniu się do egzaminu maturalnego z matematyki i do studiów wyższych.