WYCIECZKA EDUKACYJNA DO SOSNOWCA

16 listopada 2017r. uczniowie klasy III TG i IVTG wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do Sosnowca. Uczestniczyli w wykładach i warsztatach zorganizowanych przez Wydział Nauk o Ziemi  Uniwersytetu Śląskiego. Poznali sposób tworzenia Systemu Informacji Geograficznej (GIS), a także wykorzystanie go w praktyce. Brali czynny udział w warsztatach komputerowych, za które osoby wyróżniające się otrzymały cenne nagrody. W przerwach między wykładami młodzież zwiedzała lapidarium znajdujące się w budynku wydziału. Po zajęciach odwiedzili Muzeum Miejskie "Sztygarka" w  Dąbrowie Górniczej, a także  kopalnię ćwiczebną, w której  mogli poczuć się jak prawdziwi górnicy.