WICEMINISTER ROZWOJU I TECHNOLOGII Z WIZYTĄ W NASZEJ SZKOLE

Wiceminister Rozwoju i Technologii, Piotr Uściński odwiedził w środę 18 maja  Zespół Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr 3.
W szkole spotkał się z posłem Grzegorzem Lorkiem, wiceprezydentem Adamem Karzewnikiem oraz dyrektorem placówki Edytą Wiernicką. Głównym tematem rozmów były problemy oraz  wyzwania, jakie stoją przed szkolnictwem branżowym. Wiceminister Rozwoju i Technologii, Piotr Uściński podkreślił, że spotkał w naszym Zespole  ludzi z pasją: Panią dyrektor, nauczycieli, Pana posła Grzegorza Lorka - absolwenta tej szkoły. Wszyscy z uznaniem opowiadają o tym, jak kształci się tutaj młodzież w zawodach technicznych, budowlanych. Dyrektor Edyta Wiernicka zwróciła uwagę na to, że szkolnictwo zawodowe to przyszłość. Pracodawcy już zabiegają o dobrych fachowców, których my  kształcimy W trakcie zwiedzania placówki, wiceminister obejrzał sale szkolne, które zostały wyremontowane w trakcie praktyk zawodowych  przez uczniów „Budowlanki”.
  Na koniec spotkania Wiceminister Rozwoju i Technologii, Piotr Uściński złożył wpis do kroniki Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr 3.