SZKOLNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY WIEDZY O UBEZPIECZENIACH SPOŁECZNYCH

W dniu 28 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się I etap Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Ubezpieczeniach Społecznych pn. „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W rywalizacji zmagało się 28 uczniów klas: III TI, III TRW, III TG i V TB, którzy wcześniej, na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości uczestniczyli w realizowanym w szkole projekcie pn. „Lekcje z ZUS”. Celem olimpiady, podobnie jak całego projektu, jest upowszechnianie i pogłębianie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, która jest niezbędna każdemu, zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym. Szkolny etap olimpiady miał formę pisemną, a zawodnicy mieli do rozwiązania test złożony z 20 pytań. Komisja Szkolna po sprawdzeniu wszystkich prac wyłoniła 3 zwycięzców tego etapu. Zostali nimi: Piotr Olczyk (kl. III TI), Konrad Jopek (kl. III TI) oraz Adrian Skiberowski (kl. III TG), którzy zostali zgłoszeni do udziału w II etapie olimpiady w marcu 2024 r. Zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w zawodach.