SZKOLNE PRACOWNIE PRAKTYCZNEJ NAUKI ZAWODU – TU ZDOBYWAMY NOWE UMIEJĘTNOŚCI

Uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej  podczas zajęć praktycznych wykonywali zadania związane z montażem panelu fotowoltaicznego oraz instalacji elektrycznej. Zadaniem uczniów było połączenie odpowiednimi przewodami panelu z regulatorem oraz włącznikiem, tak aby włączał on pompę na części hydraulicznej instalacji.
   Natomiast uczniowie klasy II o tym samym profilu zajęciach praktycznych  poznali zasady i sposoby gwintowania rur stalowych. Kolejną umiejętnością jaką zdobyli było uszczelnienie połączeń gwintowanych za pomocą pakuł i odpowiedniej pasty uszczelniającej.
 W  Szkolnych Pracowniach Praktycznej Nauki Zawodu dobiega końca remont pracowni nr 5. Po wyrównaniu ścian za pomocą gładzi uczniowie uczący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie rozpoczęli malowanie pracowni.