SZKOLENIE ISOVER- etap 2

W dniach 23.11.2020 i 25.11.2020 odbyła się druga część szkolenia branżowego zorganizowanego przez firmę „Isover”, należącą do grupy „Saint-Gobain”. Szkolenie przeprowadził przedstawiciel firmy pan Leszek Hadula.

W szkoleniu wzięli odział uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie technik budownictwa i uczniowie klas I,II, III kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie.

Szkolenie miało na celu ugruntowanie zdobytej już w trakcie nauki wiedzy oraz uzyskanie nowych wiadomości z zakresu tradycyjnych
i innowacyjnych rozwiązań dotyczących izolacji stosowanych w budownictwie. Zaprezentowane zostały materiały do wykonania kompleksowych izolacji  termicznych i akustycznych. Obszernie omówiono również paroizolacje i izolacje przeciwwilgociowe. Prezentowano nie tylko pojedyncze materiały, ale całe systemy kompleksowych rozwiązań gwarantujących żądaną efektywność izolacji. Prowadzący szczególnie skupił się na praktycznym wykonaniu, a mianowicie na samym procesie prawidłowego używania materiałów i narzędzi.

Po zakończeniu szkolenia tematycznego nauczyciele omówili z uczniami prezentowany materiał w celu utrwalenia ich wiedzy. Udzielili również odpowiedzi na zadawane  pytania .