ŚWIATOWY DZIEŃ MATEMATYKI I LICZBY PI W BUDOWLANCE

Jak co roku 14 marca obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Liczby PI. W ZSPiPO-W nr 3  połączono to święto ze Światowym Dniem Matematyki. Tego dnia cała społeczność „Budowlanki”  mogła  zmierzyć się z pytaniami „Matematycznej Krzyżówki Gigant”.
  Głównym wydarzeniem obchodów Światowego Dnia Matematyki był konkurs matematyczny organizowany przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve. Szkoła współpracuje ze Stowarzyszeniem od 2016 roku . Do konkursu PrzystąPIły do niego 4 – osobowe zespoły zadaniowe z  klas PIerwszych i drugich Technikum Kształtowania Środowiska. PIerwszą konkurencją konkursu była  „Matematyka to jakiś kosmos”.  Uczestnicy rozwiązywali zadania wylosowane przez przedstawicieli klas. W  SZYFROMACIE wszystkie zespoły poprawnie rozwiązały hasło: „Dzień Matematyki”.  SKOJARZENIA MATEMATYCZNE  pokazały refleks uczestników i umiejętność poprawnego kojarzenia. Podczas świetnej zabawy uczniowie poznali także limeryki o liczbie PI oraz wiersz noblistki Wisławy Szymborskiej „Liczba PI”.
  W konkursie matematycznym zwyciężyła klasa II TB,  drugie  miejsce zajęły  klasy I TEO i II TG,  trzecie  miejsce  klasa II TEO. Dyplomy najlepszym  wręczyła  Dyrektor Szkoły Edyta Wiernicka.