SPOTKANIE Z FREDRĄ W BUDOWLANCE

Spotkanie z Aleksandrem Fredrą to już 8 spotkanie z tego cyklu, które co roku organizują polonistki ZSP i PO-W nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Projekt skierowany jest do uczniów klas ósmych szkół podstawowych, którzy dzięki niemu w sposób kreatywny, za pomocą metod wizualnych, plakatu, sketchnotingu poznają i utrwalą wiedzę o Aleksandrze Fredrze.
W tym roku ósmoklasiści ze SP nr 5, 10, 12, 13, 11, a także z Moszczenicy zmierzyli się w kliku konkurencjach. Musieli wykonać plakat na losowo wybrany temat, przejść stacje zadaniowe dotyczące „Zemsty”, napisać zaproszenie na premierę przedstawienia, rozwiązać krzyżówkę, opracować kartę wybranej postaci, a chętni napisać dyktando. Gości czekały też atrakcje. Obejrzeli przygotowaną prezentację o życiu i twórczości pisarza oraz interpretację bajki „Paweł i Gaweł” przygotowaną przez uczniów Budowlanki. Jak każdego roku było spontanicznie i twórczo.