Otwarcie Ekopracowni w ZSPiPO-W nr3

ekopracownia30
OTWARCIE EKOPRACOWNI W ZSPIPO-W NR 3 W PIOTRKOWIE TRYBUNALSKIM
  zdjecie   koszt projektu ogółem: 34 052,00 zł.
                                                                                             Dotacja WFOŚIGW w Łodzi: 30 400,00 zł.

W sobotę, 24 października 2015r. odbyło się w naszej szkole uroczyste otwarcie EKOPRACOWNI  206. Sala ta została doposażona i wyremontowana dzięki środkom uzyskanym z Wojewódzkiego  Funduszu  Ochrony Środowiska w Łodzi
w ramach rozstrzygniętego konkursu „Moja wymarzona EKOPRACOWNIA”,  w którym wygrał projekt nauczycielki „Budowlanki” - Pani Magdaleny Smolarczyk. Do sali zostały zakupione plansze dydaktyczne, urządzenia pomiarowe
i badawcze oraz pomoce multimedialne. Zajęcia prowadzone w tak wyposażonej pracowni nie tylko są  ciekawe i potrafią przyciągnąć uwagę uczniów, ale w głównej mierze przyczyniają się do lepszego zrozumienia przez naszą młodzież trudnych tematów związanych z ochroną środowiska i energetyką odnawialną. Zakup wszystkich pomocy dydaktycznych został tak zaplanowany, aby w maksymalnym stopniu aktywizował samodzielną pracę uczniów  i kształtował umiejętność obserwacji i wyciągania wniosków.
 Uroczystość uświetnili swoją obecnością: Ksiądz Andrzej Chycki- proboszcz parafii św. Jakuba w Piotrkowie Tryb., Pan Andrzej Czapla- Wiceprezes WFOŚiGW   w Łodzi,  Pani Krystyna Czechowska- Dyrektor Biura WFOŚiGW w Łodzi, Pan Radosław Kaczmarek- Kierownik Referatu Edukacji, Dyrekcja Szkoły, Grono Pedagogiczne i Uczniowie.
  Uwieńczeniem uroczystości był wykład Pana Pawła Kowalskiego, leśnika z Osady Leśnej w Kole, który przybył na spotkanie z samicą puchacza i z wielką pasją i zaangażowaniem przybliżył  nam  jej  zwyczaje.

więcej informacji dotyczących projektów ekologicznych na stronie: www.zainwestujwekologie.pl