OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

OBCHODY NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
   Narodowe Święto Niepodległości – polskie święto, obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego w 1918 roku, po 123 latach od rozbiorów dokonanych przez Rosję, Prusy i Austrię. Ustanowione w ostatnich latach II RP, przywrócone w roku 1989. 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta
i niepodległość raz osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować.
   10 listopada odbyła  się w naszej  szkole uroczysta akademia. Uczniowie recytowali polskie wiersze niepodległościowe, śpiewali pieśni patriotyczne  Społeczność szkoły mogła też zapoznać się z historią walk o utworzenie państwa polskiego.
  11 listopada 2016r. o godz. 10.00 w kościele oo. Bernardynów odprawiona została  msza święta w intencji Ojczyzny. Następnie przybyłe delegacje złożyły kwiaty przy Grobie Nieznanego Żołnierza.
Jednym z elementów obchodów Narodowego Święta Niepodległości w Piotrkowie był  koncert podsumowujący  XVIII edycję konkursu recytatorskiego Rzeczpospolita Niepodległa, który odbył się w Kościele Ojców Jezuitów. Podczas uroczystej gali zaprezentowało się 12 wyróżnionych spośród 30 uczestników, a wśród nich uczniowie naszej szkoły.
Konrad Stępień i Oliwia Łuczyńska zajęli IV miejsce, Justyna Balcerzyk V miejsce. Dodatkowo Oliwia otrzymała nagrodę specjalną ufundowaną przez panią poseł Elżbietę Radziszewską, a Rafał Litych nagrodę Fundacji Christiani za interpretację wiersza K. K. Baczyńskiego. Ponadto nagrodę radnego pana Grzegorza Lorka otrzymał Konrad Stępień. Wyróżniony
w konkursie został również Bartosz Kubera. Gratulujemy!