MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI

15 października 2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji klasy II TBa i II TBI uczestniczyły w prelekcji.
 15 października 2018 r. z okazji Międzynarodowego Dnia Mediacji i Tygodnia Mediacji klasy II TBa i II TBI uczestniczyły w prelekcji  przybliżającej ideę mediacji jako alternatywnej formy rozwiązywania konfliktów i sporów. Prelekcję prowadził koordynaror do spraw mediacji Sądu Okręgowego
w Piotrkowie Trybunalskim - sędzia Paweł Lasoń, który w bardzo ciekawy sposób przedstawił uczniom krótki zarys historyczny sądownictwa, zapoznał słuchaczy z ideą mediacji i jej pozytywnymi aspektami oraz uświadomił uczniom, że warto znać prawo. Uczniowie mieli okazję przyjrzeć się sali rozpraw, usiąść przy ławie sędziowskiej,  stanąć przy mównicy.