KONKURS MATEMATYCZNY "MATEMATYKA MOJA PASJA"

konkursmatemat
W dniu 09.12.2016r. dwudziestu sześciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Matematyka moja pasja".
  W dniu 09.12.2016r. dwudziestu sześciu uczniów naszej szkoły przystąpiło do pierwszego etapu ogólnopolskiego konkursu matematycznego "Matematyka moja pasja", organizowanego przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego wraz z Publicznym Liceum Ogólnokształcącym Uniwersytetu Łódzkiego im. Sprawiedliwych wśród Narodów Świata, przy współudziale Polskiego Towarzystwa Matematycznego i pod patronatem Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, Marszałka Województwa Łódzkiego Witolda Stępnia i Wojewody Łódzkiego Zbigniewa Raua. Partnerem strategicznym konkursu jest firma Ericpol Sp. z o.o. - jeden z największych polskich eksporterów branży IT.
  Konkurs Matematyka moja pasja ma na celu popularyzację matematyki wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Ma on formę zawodów matematycznych odbywających się na kilku poziomach trudności (3 etapy). Dla zwycięzców przewidziane są cenne nagrody, m.in. laptopy, tablety i aparaty fotograficzne. Gala finałowa, uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie  się już w lutym.
  Życzymy sukcesów!