EDUKACJA HISTORYCZA

Z okazji upamiętnienia 100 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości uczniowie klasy II TB obejrzeli w Miejskim Ośrodku  Kultury w Piotrkowie Trybunalskim  przedstawienie teatralne pt. „Sprawa Polski jest najważniejsza. Rzecz o Wincentym Witosie”. Spektakl edukacyjny zrealizowany przez Dariusza Kowalskiego (aktora i reżysera)  przybliża postać Wincentego Witosa – człowieka
o niezłomnym charakterze, charyzmie i determinacji, którego działalność była tak ważna w okresie odradzania się  młodej polskiej państwowości. Wraz z Dariuszem Kowalskim w przedstawieniu wystąpiła znana aktorka Dominika Figurska.