25 WRZEŚNIA - DZIEŃ BUDOWLAŃCA

Dzień Budowlańca to święto o długich tradycjach, sięgające czasów przedwojennych. Przez tyle lat ludzie z branży uczestniczyli w obchodach i dbali o pozytywny wizerunek budowlańców. Z pewnością  dzięki temu fachowcy cieszą się dużą renomą nie tylko w naszym kraju, ale i zagranicą. W naszej Szkole również postanowiliśmy uczcić to święto. Nauczyciele i uczniowie Szkolnych Pracowni Praktycznej Nauki Zawodu przygotowali zabawy i konkursy, w których na wesoło można było poznać specyfikę zawodu budowlańca. W rywalizacji wzięli udział uczniowie klas pierwszych  i drugich kształcący  się  na  kierunkach  budowlanych. W trakcie sprawdzania się w konkurencjach: slalom budowlańca, ceglane domino, łuk nie do strzelania, moja pierwsza budowla, glazura na wesoło oraz teście wiedzy o szkole, gromadzono punkty na rzecz klasy. Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności w przygotowanej zabawie Budowlane 5 Sekund, czy w posługiwaniu się pędzlem podczas wykonywania  zdobienia. Razem z uczniami bawili się również nauczyciele oraz Dyrekcja. W zaciętej rywalizacji zwyciężyli uczniowie klasy II TB. Główną  nagrodę wręczyła im  Dyrektor Szkoły p. Edyta Wiernicka. Gratulujemy!