ZAKUP NOWOCZESNEGO SPRZĘTU GEODEZYJNEGO

1 (1)
Realizując jeden z etapów projektu unijnego „Nabywając Nowe Kompetencje Buduj Swoją Przyszłość w Budowlance”, którego celem jest między innymi doposażenie pracowni zawodowych w szkole,  zakupiliśmy zestaw GNSS RTK. Jest to nowoczesny sprzęt geodezyjny, który będzie służył uczniom kształcącym się w zawodzie technik geodeta do nauki wykonywania pomiarów sytuacyjnych, wysokościowych i realizacyjnych oraz wykonywania prac geodezyjnych związanych z katastrem i gospodarką nieruchomościami w technologii satelitarnej.
Znajomość obsługi tego rodzaju sprzętu i technologii satelitarnej pozwoli uczniom płynnie wejść w przyszłości w życie zawodowe geodety.
Prace, z którymi spotka się każdy uczeń wykonując zadania geodezyjne przy użyciu technik satelitarnych to między innymi:
- mapy sytuacyjno-wysokościowe do celów projektowych,
- wytyczenia budynków, budowli, dróg, linii kolejowych, urządzeń podziemnych itp.,
- geodezyjna inwentaryzacja wybudowanych obiektów,
- podział nieruchomości,
- rozgraniczenia nieruchomości,
- wznowienia, wyznaczenia, ustalenia granic nieruchomości.

1 (1) (jpg) 0.70mb, (Pobrań: 48)
6 (jpg) 0.50mb, (Pobrań: 16)
8 (jpg) 0.37mb, (Pobrań: 16)
7 (jpg) 0.32mb, (Pobrań: 46)