TURNIEJ BUDOWLANY „ZŁOTA KIELNIA” 2022

1 (2)
  15 stycznia 2022r. w Zespole Edukacyjnym „Blok” w Toruniu odbyły się eliminacje okręgowe 50. edycji Turnieju Budowlanego „Złota Kielnia”. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IIItg: Kamil Wojtyna, Hubert Adamek, Kacper Adamek kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz uczeń klasy IIIt8 Radosław Balcerzyk kształcący się w zawodzie monter sieci i instalacji sanitarnych.
  Do finału centralnego, który odbędzie się w Poznaniu w dniach 1-4 lutego w ramach  Targów Budownictwa „BUDMA 2022” zakwalifikowali się: Kamil Wojtyna (montaż systemów suchej zabudowy), Hubert Adamek (wykonywanie robót malarsko-tapeciarskich), Kacper Adamek (wykonywanie robót posadzkarsko-okładzinowych).

Zwycięzcą „Złotej Kielni 2022” w wykonywaniu robót posadzkarsko-okładzinowych  został Kacper Adamek, uczeń klasy III kształcący się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. Dzięki temu, Kacper jest zwolniony z części teoretycznej na egzaminie zawodowym. 3 miejsce w kraju w montażu systemów suchej zabudowy zajął Kamil Wojtyna, 4 miejsce w kraju w wykonywaniu robót malarsko-tapeciarskich zajął Hubert Adamek.