OLIMPIADA BUDOWLANA "BUDUJ Z PASJĄ" 2020

OLIMPIADA BUDOWLANA "BUDUJ Z PASJĄ" 2020
    30 stycznia 2020 r. Bartosz Leszczyński i Jakub Purgał - uczniowie klasy III kształcący się w zawodzie monter zabudowy
i robót wykończeniowych w budownictwie wzięli udział  w eliminacjach regionalnych Olimpiady Budowlanej "Buduj z pasją", który odbył się
w Zespole Szkół Nr1 w Wieluniu. W pierwszej części eliminacji uczniowie rozwiązywali indywidualnie testy z wiedzy teoretycznej z zakresu kwalifikacji BD.04: Wykonywanie robót montażowych, okładzinowych i wykończeniowych, natomiast
w części drugiej drużynowo opisywali wykonanie praktyczne zadania z zakresu suchej zabudowy.
    Drużyna z naszej szkoły zajęła I miejsce w etapie regionalnym i tym  samym zakwalifikowała się do eliminacji centralnych.

W dniach 28.02-01.03 2020r. w Arenie Gliwice odbył się finał centralny IX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Budowlanej "Buduj z Pasją".
Naszą szkołę reprezentowali Jakub Purgał i Bartosz Leszczyński.
W olimpiadzie uczestniczyły 82 zespoły z całej Polski,  które wygrały etapy regionalne.  Wszyscy uczniowie musieli wykazać się dobrą znajomością ogólnej wiedzy budowlanej i umiejętnościami  w zakresie wykonywania montażu suchej zabudowy. Drużyna z naszej szkoły zajęła bardzo dobre  XII miejsce.