47.KONKURS RECYTATORSKI "RZECZPOSPOLITA NIEPODLEGŁA"

11 listopada w kościele o. Jezuitów podsumowano XIX edycję konkursu recytatorskiego "Rzeczpospolita Niepodległa", w którym nasi uczniowie biorą udział od początku jego istnienia.
w którym nasi uczniowie biorą udział od początku jego istnienia. W tym roku czworo uczniów dostało się do finału: Klaudia Rogulska i Dominika Troszczyńska z I TB, Konrad Stępień z III TG oraz Eliza Jureńczyk z II TB i zostało nagrodzonych. Dominika zajęła IV miejsce
i otrzymała wyróżnienie za interpretację wiersza Zbigniewa Herberta „Nike, która się waha”, ufundowane przez Posła na Sejm RP Elżbietę Radziszewską. Konrad zajął V miejsce i otrzymał dwa wyróżnienia:  za interpretację wiersza Władysława Orkana „Pobudka”, ufundowane  przez Radnego Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego Grzegorza Lorka i wyróżnienie specjalne Posła na Sejm RP Ministra Obrony Narodowej Antoniego Macierewicza.