„ZACNĄ RZECZĄ JEST UCZYĆ SIĘ, LECZ JESZCZE ZACNIEJSZĄ – NAUCZAĆ”. (M. TWAIN)

13 października 2021r. w szkolnej auli  odbyła się  akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystość przybyli nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, przedstawiciele Rady Rodziców oraz uczniowie.
W części oficjalnej głos zabrała dyrektor szkoły pani Edyta Wiernicka, która podziękowała za trud włożony każdego dnia w kształcenie i wychowanie młodych ludzi.  Wyróżniającym się nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły.
   Nagrodzeni zostali także  uczniowie, którzy zajęli I miejsce w Polsce w  projekcie  „POSTAW NA SŁOŃCE”. Po części oficjalnej i życzeniach uczniowie klasy IV TBE zaprosili na przygotowaną przez siebie część artystyczną.
   Także  dzień 14 października 2021 r. był  dla pracowników Budowlanki  dniem szczególnym. Tego dnia bowiem na dziedzińcu Miejskiego Ośrodka Kultury nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Krzysztofa Chojniaka otrzymały: dyrektor szkoły Edyta Wiernicka, pani Renata Szanfeber oraz pani Bożena Drzewińska. Natomiast 19 października  podczas wojewódzkich  obchodów Dnia Edukacji Narodowej Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostanie  uhonorowana pani Gabriela Radke-Dobrowolska.