XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

tydzdysleksji1
XIV EUROPEJSKI TYDZIEŃ ŚWIADOMOŚCI DYSLEKSJI

Od 3 do 9 października 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy XIV Europejski Tydzień Świadomości Dysleksji pod hasłem "Uczeń podwójnie wyjątkowy".
W ramach obchodów pedagog szkolny p.Anna Sędkowska – Mazerant przeprowadziła dla uczniów klas pierwszych zajęcia "Mój styl uczenia się – techniki skutecznego zapamiętywania", podczas których  odkryli oni swoje dominujące kanały sensoryczne uczenia się, zapoznali się
z prawami rządzącymi procesami uczenia się oraz mnemotechnikami ułatwiającymi zapamiętywanie.
   Nauczyciele bibliotekarze p.Anna Bartczak i p.Renata Szanfeber zorganizowały dyktando szkolne, które cieszyło się dużym  zainteresowaniem.
Od poniedziałku do piątku trwał konkurs "Walka z bykami", podczas którego reprezentanci klas wykazali się umiejętnością logicznego myślenia, czytania ze zrozumieniem, zdolnościami plastycznymi oraz zdolnościami rymotwórczymi.
Efektem jest wystawa prac "Sławni Dyslektycy" prezentująca artystów, pisarzy, naukowców i polityków – ludzi, którzy mimo dysleksji, osiągnęli sukces, a także wierszyki – rymowanki ułatwiające zapamiętanie reguł pisowni w języku polskim. Zwycięzcy konkursu i dyktanda szkolnego otrzymają dyplomy i nagrody.