WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA, WADOWIC I ENERGYLANDII

22 września 2022r. uczniowie klas IV TBg, IV TIg  i IV TG8  pojechali  na długo wyczekiwaną wycieczkę dwudniową. Pierwszego dnia zwiedzali były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz – Birkenau. Przewodnicy  przybliżyli  im  historię  miejsca, na terenie którego  naziści utworzyli obóz dla mężczyzn i kobiet.  Tu miały miejsce pierwsze eksperymenty uśmiercania przy użyciu Cyklonu B,  hitlerowcy mordowali  masowe transporty Żydów,  prowadzili pierwsze zbrodnicze eksperymenty na więźniach.  Zwiedzanie tego miejsca pamięci było dla naszych uczniów wstrząsającym przeżyciem.
 Następnym punktem wycieczki były Wadowice i miejsca związane z życiem Jana Pawła II. Nie obyło się bez chwili odpoczynku przy herbacie i papieskich kremówkach.
  23 września młodzież korzystała z atrakcji, największego w Polsce, Rodzinnego Parku Rozrywki-Energylandia w Zatorze koło  Krakowa.  Prawdziwym rajem dla entuzjastów wysokiej adrenaliny była strefa ekstremalna. Energylandia zapewniła wszystkim niezapomniane chwile, aktywny wypoczynek i dobrą zabawę.