WYCIECZKA DO OŚWIĘCIMIA

7 października 2019 roku uczniowie klas czwartych kształcący się w zawodach technik budownictwa, technik geodeta i technik informatyk   zwiedzali były hitlerowski obóz zagłady Auschwitz – Birkenau. Przewodnik przybliżył im historię tego obozu.  Na blisko 200 ha zachowały się ruiny komór gazowych
i miejsca wypełnione ludzkimi prochami, prymitywne baraki więźniarskie oraz kilometry obozowego ogrodzenia i dróg.
  Drugą częścią  wycieczki stanowiło  zwiedzanie Wadowic i miejsc związanych z życiem Jana Pawła II.