WIGILIA  NAUCZYCIELI  EMERYTÓW

wigiliaemert1
  Nie ma ważniejszego wieczoru od tego wigilijnego. Nie ma ważniejszej wieczerzy od tej wigilijnej. Nie ma ważniejszych spotkań od tych, kiedy łamiemy się opłatkiem i śpiewamy kolędy. Wyśpiewujemy: "Chwała Bogu na wysokościach, a na ziemi pokój ludziom dobrej woli".(Łk. 2,14)
    15 grudnia w Domu Nauczyciela miało miejsce spotkanie opłatkowe nauczycieli emerytów. Spotkali się w gronie przyjaciół i znajomych, aby wspominać tych, którzy odeszli, podzielić się opłatkiem
i wspólnie śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy. Do wigilijnego stołu z nauczycielami zasiadł
p.Andrzej Kacperek - wiceprezydent miasta. Część artystyczną, jak co roku, przygotowali uczniowie naszej szkoły.
W repertuarze znalazły się wiersze, kolędy i pastorałki oraz przedstawienie oparte na motywach baśni "Królowa Śniegu". Młodzież klas: II, III i IV Technikum Geodezyjnego w pięknej scenografii i oprawie muzycznej wyraziła słowami najbliższe każdemu z nas marzenia, które właśnie w okresie Świąt Bożego Narodzenia nabierają szczególnej wymowy.