Uwaga Uczniowie, Rodzice, Pracodawcy!

1 (9)
Od poniedziałku,  26 kwietnia br.,  zmieniają się zasady organizacji praktycznej nauki zawodu. Oznacza to, że:

·Zajęcia praktyczne dla uczniów Technikum Kształtowania Środowiska oraz Branżowej Szkoły
I Stopnia nr 3 mogą być prowadzone STACJONARNIE w Szkolnych Pracowniach Praktycznej Nauki Zawodu
· uczniowie klas II Technikum Kształtowania Środowiska, odbywający w chwili obecnej  praktyki zawodowe,  mogą je realizować  STACJONARNIE - w miejscach ich prowadzenia, tzn. w FIRMACH, z którymi zawarte zostały umowy
·Uczniowie wszystkich klas Branżowej Szkoły I Stopnia nr 3, będący młodocianymi pracownikami, będą realizowali zajęcia praktyczne u PRACODAWCÓW w pełnym wymiarze.

Zajęcia z zakresu praktycznej nauki zawodu (zajęcia praktyczne i praktyki zawodowe) będą mogły być prowadzone stacjonarnie u pracodawców, o ile w podmiotach tych nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu uczniów.

· Wszystkie pozostałe lekcje  będą w dalszym ciągu prowadzone ZDALNIE.

Podstawa prawna:
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 22 kwietnia 2021 r. zmieniające rozporządzenie
w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku
z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19. (Dz. U. 2021 poz. 752)

Rozporządzenie wchodzi w życie z dniem 26 kwietnia 2021 r.

KOMUNIKAT-DO-02.05.21 (pdf) 0.38mb, (Pobrań: 71)