TURNIEJ MATEMATYCZNY – 12 MARCA 2024

Popularyzujemy matematykę już od 2016 roku. Dołączyliśmy do grupy szkół, których uczniowie w Dniu Matematyki rozwiązują zadania przygotowane z inicjatywy Stowarzyszenia Doskonalenia i Rozwoju 4improve (patron merytoryczny e-math.pl). Pytania i zadania są zakresu matematyki i nauk pokrewnych.
Dzień Matematyki kierowany jest do wszystkich! Rozwiązywanie zadań ma sprawić przyjemność, a nie być kolejnym testem. Zadania nie wymagają wybitnej wiedzy matematycznej – wystarczy otwarty umysł i chęć do zabawy matematyką. Uczniowie rywalizowali w zespołach 5- osobowych. Rozpoczęli od szyfromatu. Jego hasło nawiązywało do hasła zadań turniejowych udostępnionych przez Stowarzyszenie Doskonalenia i Rozwoju 4improve „12 marca to ważna data”. Kolejną tegoroczną konkurencją było sudoku. Wyniki Turnieju po przeprowadzeniu wszystkich konkurencji przedstawiają się następująco:
1 miejsce – III TBE
2 miejsce – II TIE i II TB