SZKOLENIE BRANŻOWE – FIRMA DOM 3E

Uczniowie kształcący się w zawodzie technik budownictwa w ramach zajęć praktycznych zapoznali się z najnowszymi technologiami wznoszenia domów. Na terenie naszej szkoły gościliśmy przedstawicieli firmy DOMY 3E, która wykonuje obiekty budowlane w najnowszej technologii z zastosowaniem ekologicznych rozwiązań. Przedstawiciele firmy DOM 3E z Radomska przedstawili i omówili właściwości jednej z najnowszych na rynku technologii wznoszenia budynków. Uczniowie mieli okazję samodzielnie sprawdzić te innowacyjne rozwiązania próbując wznieść fragment muru. Przedstawiciele firmy DOM 3E zwrócili uczniom uwagę na zasadność stosowania w ich zawodzie rozwiązań ergonomicznych podczas wykonywania pracy. W tej dziedzinie na rynku można zauważyć ogromny postęp. Zapraszając przedstawicieli z Grupy Koncept z Wrocławia umożliwili uczniom sprawdzenie jak wielkim wsparciem dla organizmu murarza mogą być pojawiające się na rynku odpowiednie postawy i zachowania oraz egzoszkielety, które chronią nasze zdrowie i pozwalają bezpiecznie wykonywać swój zakres prac. Prawidłowe postawy i nawyki oraz dbałość o BHP w czasie pracy pozwala nam dłużej cieszyć się zdrowiem.