"SPOTKANIE Z SIENKIEWICZEM" W BUDOWLANCE

spotkSienkiewiczem1
"SPOTKANIE Z SIENKIEWICZEM"  W  BUDOWLANCE
"SPOTKANIE Z SIENKIEWICZEM" W  BUDOWLANCE
    27 października 2016r. podsumowaliśmy, realizowany od początku roku projekt "Spotkanie
z Sienkiewiczem", który  stanowił  zwieńczenie Roku Sienkiewicza. Spotkanie to swoim patronatem objął  Prezydent Miasta Piotrkowa Trybunalskiego - Krzysztof Chojniak. Do wspólnej zabawy zostali zaproszeni gimnazjaliści z Piotrkowa i powiatu. Młodzież stanęła  do rywalizacji na wesoło
w konkurencjach takich jak: kalambury, kreatywne pisanie, bieg terenowy, quiz wiedzy, projektowanie plakatu. Zajęcia angażowały wszystkich uczestników – również nauczycieli. Uczniowie musieli wykazać się wiedzą, kreatywnością i pomysłowością. Przekonali się, że lekcja języka polskiego, poznawanie twórczości pisarza może odbywać się niekonwencjonalnie, budzić różnorodne emocje, a przede wszystkim uczyć. Mimo, że w auli panował niesamowity ruch i gwar, ponieważ spotkanie miało charakter warsztatów,  to wszyscy poradzili sobie. Aktywnie pracowali, dzielili się ciekawymi pomysłami, uczestniczyli pojedynczo lub grupowo w wyznaczonych zadaniach. Rywalizacja była zawzięta, ale wyrównana. Ostateczne zwycięstwo przypadło Gimnazjum w Sulejowie, a kolejne miejsca zajęli uczniowie z Dąbrowy nad Czarną i z Szydłowa. Niespodziewanymi gośćmi były Sara i Jesika z Portugalii, które wspólnie z innymi wykonały plakat i przeczytały fragment  "Quo vadis" po portugalsku.
    W przedsięwzięciu brali udział nasi wspaniali uczniowie, którzy opiekowali się grupami, pomagali w przygotowaniu projektu, byli  wsparciem dla koordynatorek projektu p. Izabelli Radke-Marczak i p. Gabrieli Radke-Dobrowolskiej.