SPOTKANIE Z „MAŁYM KSIĘCIEM” W BUDOWLANCE

W środę 26 października już po raz piąty realizowaliśmy projekt pt. „Spotkanie z…”. Tym razem bohaterem głównym spotkania był Mały Książę – chłopiec z książki Antoinea de Saint Exupery. Do udziału w spotkaniu zgłosiło się 10 szkół z Piotrkowa i powiatu. Ze względów bezpieczeństwa impreza została rozłożona na dwa dni:
26 października i 5 listopada.
We wtorek spotkaliśmy się ze szkołami podstawowymi z Moszczenicy, Gorzkowic, SP 11 i SP 12 z Piotrkowa Trybunalskiego.  Gościliśmy ponad 100 uczestników, którzy rywalizowali w dyktandzie, grze terenowej, projektowali plakat z nowymi planetami, które mógłby odwiedzić Mały Książę. Była więc planeta geodety, informatyka, budowlańca, ochrony środowiska i energetyki odnawialnej. Uczniowie ósmych klas poznawali specyfikę zawodów, których uczymy w Budowlance. Było twórczo i energetycznie.