„PRZYCHODZI UCZEŃ DO PRAWNIKA”

28 października 2022 w ramach projektu „Przychodzi uczeń do prawnika” odbyło się spotkanie z mecenasem Bartłomiejem Krasińskim radcą prawnym Urzędu Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, stałym mediatorem sądowym i byłym wieloletnim Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Piotrkowie Trybunalskim. W dwugodzinnym spotkaniu uczestniczyli uczniowie klas II, III i IV Technikum Kształtowania Środowiska.
   Słuchacze mieli okazję zaznajomić się z zagadnieniami dotyczącymi:
- różnorodności zawodów prawniczych i ich specyfiki
- zawierania umów
- ochrony praw konsumentów
- rodzajów umów i ich specyfiki
- sposobów rozwiązywania sporów - mediacje i proces sądowy.
Mecenas Bartłomiej Krasiński odpowiadał również na pytania zgromadzonych uczniów.

Informacja dla uczniów:
Na stronie internetowej Ministerstwa Sprawiedliwości znajdują się w formie elektronicznej poradniki związane z omawianą problematyką:

Miejski Rzecznik Konsumentów - Łukasz Mycka
Tel. 44/732-77-75

1. Miejski Rzecznik Konsumentów przyjmuje interesantów w dniach:
poniedziałek - czwartek w godz.: 9.00 - 13.00 w siedzibie Urzędu Miasta, ul. Szkolna 28
2. Telefoniczne poradnictwo konsumenckie i informacja prawna w zakresie ochrony interesów konsumentów: poniedziałek - piątek w godz.: 8.00 - 15.00