Prelekcja POLICJI

prelekcjapolicji
"PRZYCHODZI  UCZEŃ DO PRAWNIKA"-PRELEKCJA POLICJI

22 i 29 października 2015r. w ramach działań "Przychodzi uczeń do prawnika" uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez funkcjonariuszy Wydziału Prewencji, Wydziału do Walki z Przestępczością  Narkotykową oraz Wydziału Patrolowo- Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Tryb.
Realizując temat "Świadomość i odpowiedzialność prawna młodzieży” policjanci poruszyli zagadnienia związane z odpowiedzialnością karną osób młodocianych, nieletnich i pełnoletnich: z tytuły użyczania, handlu, posiadania narkotyków, dopalaczy, palenia tytoniu na terenie instytucji, naruszenia godności nauczyciela - funkcjonariusza publicznego, agresji i przemocy rówieśniczej.
      Młodzież uczestniczyła także w prezentacji omawiającej zjawisko Cyberprzemocy.
 Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Anna Sędkowska-Mazerant.