POSTAW NA SŁOŃCE

Uczniowie klasy II i IV kształcący się w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej realizują pierwszy etap projektu edukacyjnego „Postaw na słońce”. Zadaniem zespołu naszych uczniów jest poznanie tematyki związanej z konwencjonalnymi źródłami energii i zagrożeniami jakie stwarza ich pozyskiwanie oraz spalanie do celów energetycznych. Uczniowie wykonują plakaty promujące bezpieczne dla środowiska źródła energii oraz zapoznają się z systemem energetycznym regionu. Ich zadaniem jest poznanie nie tylko lokalnych negatywnych skutków stosowania paliw kopalnych, ale także poznanie skutków globalnych, które w przyszłości - w przypadku braku działań z naszej strony - mogą być katastrofalne dla ludzkości.