POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY ZSP i PO-W NR3 Z WYDZIAŁEM INFRASTRUKTURY I ŚRODOWISKA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ

porozumienie1
POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY ZSP i PO-W  NR3 Z WYDZIAŁEM INFRASTRUKTURY I ŚRODOWISKA POLITECHNIKI CZĘSTOCHOWSKIEJ
    W dniu 22 marca 2016r. o godz. 10.00 w auli Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim odbyło się uroczyste podpisanie porozumienia o współpracy szkoły z Wydziałem Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej.
   Szybki rozwój sektora odnawialnych źródeł energii oraz nauk  związanych z ochroną środowiska jak również dbałość o wszechstronny rozwój uczniów skłoniła szkołę do ścisłej współpracy z uczelnią wyższą. Wydział Infrastruktury i Środowiska Politechniki Częstochowskiej obejmie patronatem klasy technikum ochrony środowiska i technikum systemów energetyki odnawialnej.  Ważnym elementem porozumienia jest także organizowanie przez pracowników naukowych wydziału cyklu seminariów, ćwiczeń i pokazów, promowanie  nowoczesnych  rozwiązań technicznych, nowinek technologicznych. Działania te pomogą uczniom Budowlanki przygotować się do matury i studiów wyższych oraz umożliwią im rozwijanie zainteresowań i talentów.