PODSUMOWANIE AKCJI „SZKOŁA PAMIĘTA”

Za nami piąta edycja akcji „Szkoła pamięta”. Inicjatywa każdego roku gromadzi tysiące szkół i miliony polskich uczniów, którzy chcą przywołać pamięć o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych. Przedsięwzięcie jest realizowane w okresie, w którym w sposób szczególny wspominamy naszych bliskich oraz tych, którzy zapisali się na kartach polskiej historii. Nawiązuje tym samym do polskiej tradycji świąt zadusznych.
Kolejny już raz w akcji „Szkoła pamięta” wzięli udział uczniowie i nauczyciele ZSPiPO-W nr 3. W ramach przedsięwzięcia 26 października młodzież udała się na Stary Cmentarz Rzymskokatolicki w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie uporządkowała zabytkowe groby, zapaliła znicze i postawiła kwiaty. Natomiast w dniach od 31 października do 2 listopada uczniowie i nauczyciele kwestowali na rzecz ratowania zabytkowych nagrobków.
Za tak aktywny udział w akcji „Szkoła pamięta” nasza szkoła otrzymała dyplom od Ministra Edukacji i Nauki .