PIERWSZA EDYCJA DNIA BUDOWLAŃCA

Proszę określić gdzie leży problem:
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
Link
Proszę wpisać wynik dodawania:
4 + 7 =
1
26 września 2019r. w naszej szkole odbyła się  w I edycja  Dnia Budowlańca.
  26 września 2019r. w naszej szkole odbyła się  w I edycja  Dnia Budowlańca. Tego dnia odwiedziło nas 450 uczniów ze szkół  podstawowych w Gorzkowicach, Moszczenicy, Uszczynie, Przygłowie, Włodzimierzowie, Milejowie,  SP 12, SP 10, SP 16 i SP nr 5 w  Piotrkowie Trybunalskim.   
   Centralnym punktem programu było poznanie zawodów związanych z budownictwem oraz Szkolnych Pracowni Praktycznej Nauki Zawodu, w których na co dzień uczą się przyszli adepci zawodu. W tym celu zaproszone firmy (Blue Dolphin Tapes, Hurtownia Hydrauliczna M. Turniak, Firmy Consolis, Novostrat i Werkatto) przygotowały stoiska wystawiennicze, prezentowały nowoczesne technologie, sprzęt wykorzystywany w pracach budowlanych oraz popularne i sprawdzone na rynku materiały. Każdy zainteresowany mógł osobiście pomalować ściankę, wykonać zbrojenie za pomocą specjalnego urządzenia, sprawdzić wydajność nowoczesnych niskoemisyjnych kotłów grzewczych, czy zapoznać się z rodzajami materiałów izolacyjnych.   
     Przedstawiciele Politechniki Łódzkiej i Częstochowskiej opowiadali o możliwościach, jakie czekają absolwentów szkoły budowlanej w momencie, kiedy podejmą studia w tym kierunku.
   Oprócz zaproszonych szkół podstawowych w imprezie wzięli udział uczniowie "Budowlanki" kształcący się zarówno
w Technikum Kształtowania Środowiska, jak i Branżowej Szkole I stopnia  nr 3. Wzięli on udział w turnieju sprawnościowym  polegającym na pokonaniu toru przeszkód na czas.  Złotą kielnię otrzymała klasa II kształcąca się w zawodzie technik budownictwa/ technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej. Do turnieju zgłosili się także goście. I miejsce wywalczyła SP z Uszczyna.
   Zwycięzcy otrzymali kupony podarunkowe do Empiku, voucher do kina, pozostali drobne przybory budowlane. Imprezę zakończyło spotkanie na patio, gdzie każdy mógł zjeść gorącą grochówkę, ciasto i napić się herbaty.
powrót