Ogólnopolski Tydzień Kariery

Ogólnopolski Tydzień Kariery.
zdjecie
Ogólnopolski Tydzień Kariery, czyli OTK, to coroczne działanie inicjowane przez Stowarzyszenia Doradców Szkolnych
i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej mające na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego-wspierania edukacji, zawodu, pracy i kariery.
  Tegorocznej edycji przyświecało hasło - "Poznaj swojego doradcę zawodowego". W ramach OTK w dniach
19-23.10 2015r.  odbywały się w ZSP i PO-W nr 3 szkolenia i warsztaty, w trakcie których młodzież „Budowlanki” zdobywała wiedzę pomocną w odnalezieniu się na rynku pracy oraz poznawała swoje mocne i słabe strony.
Uczniowie wzięli udział w następujących warsztatach:
• „Kwestionariusz zainteresowań zawodowych”
• „Wieloaspektowa ocena preferencji zawodowych”
• „Mapa talentów”
   Koordynatorem przedsięwzięcia była Pani Dyrektor Edyta Wiernicka, współorganizatorem  Centrum Edukacji
i Pracy Młodzieży OHP.

Podsumowaniem OTK w naszej szkole było szkolenie dla pedagogów i doradców zawodowych oraz uczniów gimnazjów, które odbyło się 23 października 2015r. Wzięły w nim udział delegacje dwunastu  szkół  z  Piotrkowa Tryb. i powiatu piotrkowskiego.
   W ramach szkolenia pedagodzy wzięli udział w prezentacji narzędzi przydatnych w pracy z młodzieżą z uwzględnieniem programów  multimedialnych i gier edukacyjno-zawodowych. Poznali również schematy indywidualnych i grupowych rozmów doradczych prowadzących do przygotowania projektu kariery zawodowej ucznia gimnazjum.
 Gimnazjaliści natomiast z wielkim zaangażowaniem wzięli udział w projekcie TALENT GAME badającym predyspozycje zawodowe dzieci w różnych kategoriach wiekowych, przy wykorzystaniu diagnostyczno-edukacyjnej gry komputerowej. Fabuła gry ma charakter przygodowy. Gracz wędruje przez 6 światów, symbolizujących różne nastawienia zawodowe. Uczniowie podczas gry wykonywali zadania diagnostyczne oraz poznawali swoje uzdolnienia w różnych dziedzinach i przejawach życia, jednocześnie świetnie się bawiąc.
 Uwieńczeniem szkolenia było rozdanie dyplomów i pamiątkowe zdjęcie. Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za spotkanie w miłej i przyjaznej atmosferze.