OBCHODY ŚWIATOWEGO DNIA ZIEMI W BUDOWLANCE

Z okazji Światowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyła się prelekcja online w ramach Akademii PLGBC „Budynki są jak ludzie. Zdrowe, zielone mieszkania i domy” z udziałem Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego PLGBC. Podczas spotkania została poruszona tematyka zrównoważonego domu i mieszkania. Omówione zostały aspekty takie jak projektowanie, budowa oraz użytkowanie w sposób przyjazny środowisku, z korzyścią dla zdrowia i komfortu mieszkańców. Młodzież przeanalizowała działania, które musimy podjąć, abyśmy jako społeczność mogli sprostać wyzwaniom przyszłości. Świadome wybory i zrównoważone zmiany każdego z nas, jako obywatela, to klucz w tworzeniu zdrowych, przyjaznych i zrównoważonych przestrzeni w budynkach i ich otoczeniu.
 Z okazji Światowego Dnia Ziemi w Szkolnych Pracowniach Praktycznej Nauki Zawodu zorganizowano zbiórkę nakrętek, makulatury i zużytych baterii.