MALARSKOŚĆ FILMU

Już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole Muzeum Kinematografii z Łodzi. Malarskość Filmu to niezwykle ciekawy i  potrzebny w edukacji projekt. W tym roku nauczycielki języka polskiego dedykowały go klasom maturalnym ze względu na proponowaną „Ziemię obiecaną” Andrzeja Wajdy. Uczniowie w ramach pracy domowej obejrzeli film i dzisiaj wzięli udział w wykładzie na temat obrazów znanych malarzy, które można zestawić i odnaleźć w filmie. Wykład wzbogaciła prezentacja multimedialna, w której znalazły się reprodukcje oraz, co ważne, zdjęcia z planu filmowego „Ziemi obiecanej”, wywiady z aktorami, reżyserem i scenarzystą filmu.
            Uczniowie klasy IV TB/TEO oraz IV TI/TRW bardzo poważnie podeszli do projektu, co przełożyło się na ich zaangażowanie podczas zajęć warsztatowych. Powstały bardzo twórcze, inspirowane wykładem i filmem prace plastyczne, które po brawurowym omówieniu przez wykonawców pojechały do Łodzi. Można je obejrzeć na stronie Muzeum Kinematografii, na oficjalnej stronie naszej szkoły oraz na Facebooku. Kolejny projekt, mamy nadzieję, za rok.