ŁÓDZKIE DNI INFORMATYKI 2020

Łódzkie Dni Informatyki to największe w regionie wydarzenie poświęcone szeroko pojętej informatyce i  telekomunikacji. Podczas ŁDI uczniowie szkół średnich co roku mają okazję wziąć udział w warsztatach. W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną, formuła Łódzkich Dni Informatyki została zmieniona – zamiast warsztatów i wykładów organizowanych na kampusach Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, spotkania odbywały się zdalnie w dniach 24-27 listopada.   24 listopada uczniowie klasy 2 kształcacy się w zawodzie technik informatyk wzięli udział w warsztatach prowadzonych przez  p. Adama Dziomdziorę: Bieganie bez kontuzji z użyciem sztucznej inteligencji - praktyczne zastosowanie Machine Learning. Jak połączyć zamiłowanie do sportu ze światem technologii, żeby wykorzystać ukryty potencjał ludzkiego organizmu?

Podczas drugiego dnia Łodzkich Dni Informatyki uczniowie klasy I i II kształcacy się w zawodzie technik informatyk uczestniczyli w warsztach :
Jak zarządza się projektem informatycznym w korporacji?
Jak organizacja zorientowana procesowo na DevOps może budować przewagi konkurencyjne w świecie IT?
 26 listopada uczniowie klasy 2 kształcacy się w zawodzie technik informatyk wzięli udział w warsztatch prowadzonych przez p. Julię Skrzypkowską: Design thinking w IT.