"HERBATKA Z …"

herbatkaz1m1
"HERBATKA  Z  …"
    13 maja 2016r. o godzinie 14.30 odbyło się inauguracyjne spotkanie z cyklu "Herbatka z …".  Młodzież naszej szkoły spotkała się z geodetą z wykształcenia i zamiłowania – panem Grzegorzem Kwapiszem - biegłym sądowym, właścicielem Kancelarii Geodezyjnej w Piotrkowie Trybunalskim.
     Nasz gość udzielił swoistego wywiadu odpowiadając na szereg pytań przygotowanych przez naszych szkolnych reporterów związanych z pracą w zawodzie geodety, otwieraniem i prowadzeniem własnej działalności gospodarczej. Na zakończenie młodzież uczestnicząca w spotkaniu kierowała do  przedsiębiorcy pytania związane m.in. z obsługą inwestycji w Polsce i poza granicami kraju, wysokością wynagrodzenia, możliwościami zatrudnienia w zawodzie geodety na rynku lokalnym i za granicą.
     Cykl spotkań pod hasłem "Herbatka z" ma na celu przybliżenie szkolnictwa i rynku pracy.  Poprzez przedstawianie młodzieży pozytywnych wzorców osobowych motywuje młodzież do nauki, do podnoszenia kwalifikacji i dalszego rozwoju naukowego  i zawodowego.