Europejski Dzień Języków

europejskidzienjez1
Europejski Dzień Języków
W piątek 25 września świętowaliśmy  Europejski Dzień Języków (obchodzony w całej Europie 26 września od 2001 roku).
Klasy pierwsze uczestniczyły w 4 konkurencjach językowych, po których zwyciężyła klasa I TIO  wygrywając 1 dzień bez pytania.
Klasy czwarte uczestniczyły w prezentacji multimedialnej na temat współczesnych Niemiec.
Był również quiz wiedzy o Niemczech i walc wiedeński wykonany przez uczniów naszej szkoły.
Dzięki uprzejmości Akademii Języków Obcych CHELSEA, uczniowie klas II TI i II TEO wzięli udział
w lekcji języka hiszpańskiego, którą poprowadziła Sarah  Ruiz, Hiszpanka od dwóch miesięcy przebywającą w Polsce.
Było dużo śmiechu i dobrej zabawy.
Klasy drugie i trzecie przygotowały stoiska językowe, na których można było spróbować przekąsek i smakołyków charakterystycznych dla danego obszaru językowego.

W drodze głosowania wyłoniono 3 najciekawsze stoiska:
I miejsce- Język włoski  klasa II TI  (3 dni bez pytania)
II miejsce- Język niemiecki  klasa II TBa (2 dni bez pytania)
III miejsce- Język angielski  klasa III TG (1 dzień bez pytania)

Gratulujemy!!!
Składam podziękowania wszystkim uczniom i ich wychowawcom, którzy bezinteresownie zaangażowali się
w przygotowania tej imprezy .
                                                                     Marta Piechura-Sadowska