EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW 2023

Obchodzony 26 września  Europejski Dzień Języków uczciliśmy zabawą, rywalizacją i nauką. Nasi uczniowie mieli okazję poznać i przećwiczyć doskonały sposób na naukę słówek, czyli skojarzenia oraz na stworzyć ściągi na kartkówkę z języka angielskiego. W szkolnej auli  natomiast zapanowała atmosfera gry i rywalizacji. Uczestnicy turnieju English Memory Master podjęli się rozgrywki w grę Memory. Po ciężkich bojach pamięciowych najlepszymi zawodnikami w grę Memory okazali się:
 I miejsce: Adam Kantorski, kl. II TI/TEO,
 II miejsce: Gabriel Wiatr, klasa IV TB,
III miejsce: Juliusz Sobierajski, klasa I t.
  Podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków można było również popisać się umiejętnością poprawnego ortograficznie  pisania w języku angielskim i niemieckim, co uczynili piszący dyktando z angielskich i niemieckich łamańców językowych. Najlepsi zawodnicy w tej dziedzinie zostaną  wyłonieni wkrótce.