EDUKACJA TEATRALNA

edukacjateatralna1
31 marca uczniowie klas: IV TBa, IV TBS i  II t obejrzeli w Miejskim Ośrodku  Kultury  zrealizowany  z wielkim rozmachem spektakl taneczno-teatralny  pt.:"Kierunek nieznany".
  z wielkim rozmachem spektakl taneczno-teatralny  pt.:"Kierunek nieznany". Widowisko przygotował Kętrzyński Teatr Czarno-Biała Strefa Tańca, działający przy Kętrzyńskim Centrum Kultury. Spektakl został przygotowany wspólnie ze Związkiem Sybiraków – Koło w Kętrzynie, gdzie naoczni świadkowie zsyłki podzielili się wspomnieniami z tamtych trudnych czasów. Na podstawie wspomnień powstał wzruszający scenariusz opowiadający o życiu w niełatwych czasach i nieludzkich warunkach. Celem widowiska jest upamiętnienie ofiar zsyłki, jak  również przybliżenie młodzieży historii dotyczącej zsyłki na Sybir poprzez teatralną wizualizację. W spektaklu bierze  udział czterdziestu tancerzy z wieloletnim doświadczeniem, którzy poprzez różne formy tańca, takie jak: taniec współczesny, hip-hop dance czy breakdance opowiadają wzruszającą historię.