EDUKACJA PRAWNA

20 listopada 2018 r. uczniowie klasy II TBa i II TBI wzięli udział  w spotkaniu w Sądzie Okręgowym, którego celem było zapoznanie młodzieży z kwestiami prawnymi  dotyczącymi osób pełnoletnich. Podczas spotkania poruszono m. in. kwestie cywilne, poinformowano o zakresie odpowiedzialności osób pełnoletnich w różnych sytuacjach życiowych, z którymi młodzież spotyka się na co dzień. Uczniowie mieli również okazję przymierzyć togę sędziowską, usiąść przy ławie sędziowskiej, stanąć przy mównicy oraz zasiąść na miejscach przeznaczonych dla oskarżonych i oskarżycieli.