DZIEŃ ZIEMI

dzienziemi1
DZIEŃ ZIEMI
   22 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych i Placówek Opiekuńczo - Wychowawczych nr3
w Piotrkowie Trybunalskim obchodzono Dzień Ziemi - największe święto ekologiczne na świecie.
 Dzień ten jest obchodzony od niemal pół wieku. Jego celem jest zwiększenie wśród społeczeństw całego świata świadomości ekologicznej i promowanie idei zrównoważonego rozwoju.
 Uczniowie „Budowlanki" postanowili zwrócić uwagę, nie tylko społeczności szkolnej, ale
i mieszkańcom osiedla, na którym usytuowana jest szkoła, na fakt, że każdy z nas jako jednostka może i powinien codziennie w różny dla siebie sposób przyczyniać się do ochrony naszej Planety.  Przygotowano  plakaty i ulotki, które informowały o Dniu Ziemi i o idei jaka mu przyświeca. Dzięki nim każdy mógł  wzbogacić i uaktualnić swoją wiedzę.
  Następnie organizatorzy poprosili uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, aby napisali, na wystawionej w holu tablicy, jakie mogą poczynić postanowienia, które będą mogły  odciążyć  Ziemię od pyłów i gazów kierowanych do atmosfery, ścieków zrzucanych do wód i odpadów. Propozycji zmian było dużo, niektóre  wdrożone przez każdego mieszkańca Ziemi, uczyniłyby dla niej wiele dobrego.
  Po promocji Dnia Ziemi w szkole, uczniowie  zainteresowali tematem mieszkańców Osiedla Wyzwolenie. Wybrali formę swoistego happeningu. Mieli nadzieję, że taka forma  faktycznie zwróci uwagę społeczności na istniejący problem niszczenia naszej Planety. Przebrani za lisy, pumy, tygrysy i kwiaty ruszyli na pobliskie targowisko. Rozmawiali
z napotkanymi mieszkańcami miasta, rozdawali ulotki, zachęcali  do aktywnego włączenia się w akcję.
  Ostatnim elementem obchodów tego święta  był konkurs zorganizowany dla uczniów klas pierwszych i drugich
o tematyce poruszającej problemy szeroko rozumianej ochrony środowiska oraz sprawdzający wiedzę ogólną o naszej Planecie. Pierwsze miejsce zajęła klasa I Technikum Urządzeń i Systemów Energetyki Odnawialnej.
    Wszystkim uczniom, nauczycielom i pracownikom szkoły serdecznie dziękujemy za zaangażowanie  w tak ważną akcję.