DZIEŃ OTWARTY w ZSPiPO-W nr 3

21 marca 2022r. w ZSP i PO-W nr 3 odbył się Dzień Otwarty połączony z Dniem Geodety. Odwiedzający nas tego dnia ósmoklasiści zapoznali się z ofertą edukacyjną najlepszej szkoły zawodowej i technicznej w Piotrkowie Trybunalskim. Poszczególne zawody i kierunki kształcenia prezentowały się przyszłym uczniom „Budowlanki” na specjalnie przygotowanych stoiskach.
  Przybyli goście poznali między innymi  modele sklepienia odcinkowego i łukowego, które są dobrze znane murarzom i tynkarzom. Uczestniczyli w zajęciach malarskich prezentujących różne techniki dekoracyjne. Poznali tajniki wykonywania robót zbrojarskich i betoniarskich. Dużym zainteresowaniem wśród młodzieży cieszyły się zajęcia i stoiska dotyczące kształcenia w tak popularnych teraz zawodach jak technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, technik inżynierii sanitarnej oraz monter instalacji i sieci sanitarnych. Coś dla siebie znaleźli także uczniowie zainteresowani zawodem technik informatyk, którzy poznali budowę komputera i brali udział w zajęciach dotyczących grafiki komputerowej.
   Na boisku szkolnym królowali geodeci, którzy pokazywali swoim młodszym kolegom na czym polega  poziomowanie i centrowanie.  Prezentowali używany przez geodetów nowoczesny sprzęt. Dodatkowo przygotowali tematyczne konkursy, jak bieg z łatą, zwijanie ruletki, czy odnajdywanie właściwych punktów za pomocą systemu GPS. Ósmoklasistom towarzyszyli uczniowie naszej szkoły, którzy z zaangażowaniem i w profesjonalny sposób odpowiadali na wszystkie pytania. Tego dnia goście „Budowlanki” nie tylko poznali naszą ofertę edukacyjną, ale przede wszystkim mieli doskonałą okazję, by poczuć klimat jaki panuje w naszej szkole.

Zapraszamy rodziców i naszych przyszłych uczniów do odwiedzenia „Budowlanki” – nowoczesnej  szkoły z tradycjami.